Wypadek w śródmieściu – potrzebna była interwencja straży pożarnej z drabiną mechaniczną

Wczesnym rankiem na ulicy 3 Maja w Bielsku-Białej doszło do kolizji pomiędzy dwoma samochodami osobowymi. Jeden z nich zjechał ze swojego pasa ruchu i uderzył w latarnię. W odpowiedzi na ten incydent, na miejsce natychmiast zostały wysłane jednostki ruchu drogowego, a następnie przybyły ekipy straży pożarnej i pogotowia energetycznego.

Czas otrzymania informacji o zdarzeniu to około 3.40 rano. Kierowca jednego z pojazdów, poruszając się lewym pasem ruchu ulicy 3 Maja w kierunku dworca PKP, postanowił niespodziewanie skręcić w prawo, w ulicę Zamenhofa. Ten nieprzewidziany manewr doprowadził do kolizji z innym samochodem, który jechał prawidłowo na swoim pasie ruchu, również w stronę dworca PKP. W wyniku tego nieszczęśliwego zdarzenia jeden samochód uderzył w latarnię uliczną, a drugi w słupek bariery drogowej.

Na miejscu szybko pojawiły się jednostki policji ruchu drogowego, które sporządziły niezbędną dokumentację. Kierowcy obu pojazdów byli na szczęście trzeźwi. Sprawca tego niefortunnego zdarzenia został ukarany mandatem oraz punktami karnymi za naruszenie przepisów ruchu drogowego. Zadaniem strażaków było zabezpieczenie miejsca zdarzenia i usunięcie płynów eksploatacyjnych wyciekających z uszkodzonego pojazdu. Dodatkowo, na miejsce przysłano zestaw z drabiną mechaniczną, aby usunąć latarnię uliczną, która zawisła niebezpiecznie nad jezdnią po zderzeniu. W całej akcji brały udział dwie jednostki straży pożarnej z JRG1, pogotowie energetyczne oraz policja. Prace prowadzone na miejscu wypadku spowodowały utrudnienia w ruchu drogowym trwające około godziny.