W Bielsku-Białej złapany przez policję 28-letni wielokrotny złodziej

Podczas nocnej akcji w Bielsku-Białej, policyjni wywiadowcy z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji wraz z funkcjonariuszami Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji II przerwali serię kradzieży dokonywanych na terenie tego miasta. Trafili na ślad mężczyzny poszukiwanego za różne przestępstwa, który jak się później okazało, stał za tymi zdarzeniami.

Pierwsze działania zostały podjęte 24 października 2023 roku, kiedy to w godzinach nocnych funkcjonariusze Wydziału Prewencji KMP zatrzymali 28-latka. W trakcie przeprowadzonego przeszukania odkryto przy nim łupy ze skradzionych rzeczy, w tym plecak i laptop, których zaginięcie było wcześniej zgłaszane na Facebookowej grupie mieszkańców Bielska-Białej. Dzięki współpracy z policjantami z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji II udało się powiązać zatrzymanego z innymi przypadkami kradzieży majątku prywatnych osób.

Dalsze dociekania pozwoliły policjantom ustalić, że 19 października 2023 roku mężczyzna ukradł dwie paczki kawy o wadze 1 kg każda ze sklepu przy ulicy Zaporowej. Następnie, w nocy z 22 na 23 października, złodziej zaatakował dwa pojazdy zaparkowane na posesjach prywatnych i wyniósł z nich cenne przedmioty. Jak się okazało, złodziej nie gromadził skradzionych rzeczy, lecz szybko przekazywał je lombardom. Policjanci zdołali wyśledzić te transakcje i odzyskać utracone mienie.

Podczas dalszych czynności procesowych okazało się, że zatrzymany był już wcześniej poszukiwany – wydano na niego nakaz doprowadzenia do zakładu karnego w celu odbycia kary pozbawienia wolności za przywłaszczenie na podstawie art. 284 Kodeksu karnego. Teraz czeka go prawdopodobnie kolejna konfrontacja z wymiarem sprawiedliwości.

Warto przypomnieć, że według art. 284 Kodeksu karnego, osoba, która przywłaszcza sobie cudzą rzecz ruchomą lub prawo majątkowe, może zostać ukarana pozbawieniem wolności na okres do trzech lat.