Zmagania na hali: II Turniej Piłki Ręcznej o Puchar Starosty Bielskiego dla szkół podstawowych

W dniach 14-15 listopada 2023 roku, w Bielsku-Białej na Hali Widok przy ulicy Widok 12, miało miejsce drugie starcie o Puchar Starosty Bielskiego im. Andrzeja Płonki w piłce ręcznej. Było to wydarzenie sportowe zarówno dla dziewcząt jak i chłopców z szkół podstawowych, które zorganizowały wspólnie Powiat Bielski oraz Klub Sportowy Szczypiorniak.

Na listopadowe zawody przybyło aż 152 młodych sportowców z różnych szkół podstawowych z powiatu bielskiego. Do zmagań przystąpiły: Szkoła Podstawowa nr 1 im. H. Marusarzówny ze Szczyrku, Zespół Szkół Podstawowych z Jasienicy, Zespół Szkolno-Przedszkolny im. JP II z Rudzicy, Szkoła Podstawowa im. JP II z Pisarzowic oraz Szkoła Podstawowa nr 2 z Wilkowic. Suma drużyn biorących udział w turnieju wynosiła 14.

Rozgrywki zostały podzielone na dwa dni. Pierwszy dzień – wtorek 14 listopada – przeznaczony był dla uczniów klas IV-VI, urodzonych w 2011 roku i młodszych. Następnego dnia – 15 listopada – na boisku pojawili się uczniowie klas VII-VIII z roczników 2009 i 2010. Podczas pierwszego dnia turnieju, drużyny z Szkoły Podstawowej w Pisarzowicach zdobyły złoto w obu kategoriach: dziewcząt i chłopców. Na szczególne wyróżnienie zasłużyli Julia Wójcik (Pisarzowice) oraz Filip Kocurek (Rudzica), którzy zostali uznani za MVP, czyli najcenniejszych zawodników dnia. Nagrody wręczała pani Dorota Nikiel – członek Zarządu Powiatu.

Podczas drugiego dnia rywalizacji, tytuł najlepszej w kategorii dziewcząt przypadł drużynie ze Szkoły Podstawowej z Jasienicy, natomiast wśród chłopców triumfowała drużyna ze Szkoły Podstawowej z Rudzicy. MVP tego dnia zostali Magda Ferfecka (Jasienica) oraz Yurii Harashchuk (Szczyrk). Na sędziego głównego turnieju wyznaczono pana Radka Siudę.

Zawodnicy wykazali się nie tylko wysokim poziomem umiejętności gry w piłkę ręczną, ale także respektem dla zasad fair play. Turniej przebiegł sprawnie, bez zakłóceń czy komplikacji. Był on również doskonałą okazją do spotkania zawodników z innych szkół, wymierzenia swoich sił i umiejętności oraz nawiązania nowych znajomości na sportowym gruncie.