18 listopada odbędzie się trzecia edycja Giełdy Staroci w Bielsku-Białej

Z odległych lat powraca koncepcja zorganizowania prawdziwej giełdy staroci na terenie Bielska-Białej, która w końcu ujrzała światło dzienne. Do tej pory za nami dwie edycje Giełdy Staroci w Białej, które przyciągnęły ogromne ilości mieszkańców z ciekawością przyglądających się starociom. Miło nam donieść, że kolejne wydarzenie zaplanowano na 18 listopada. Organizatorzy dają gwarancję, że impreza odbędzie się niezależnie od warunków atmosferycznych.

Bielscy radni wielokrotnie podejmowali temat cyklicznie odbywającego się targu staroci. Zdaniem władz miasta, po renowacji placu Wojska Polskiego nadaje się on idealnie do zorganizowania tego typu wydarzenia. Jego popularność mogliśmy zaobserwować podczas odwiedzin lokalnych wyprzedaży garażowych, takich jak te w Kamienicy czy na osiedlu Beskidzkim. Pomimo ich małej skali, te wydarzenia przyciągały zainteresowanie wielu osób już od wczesnych godzin porannych.

Pierwszy duży targ staroci w Bielsku-Białej odbył się 30 września 2023 roku. Nazwano go „Giełda Staroci w Białej” i miejsce jego organizacji to plac Wojska Polskiego. Kolejna edycja miała miejsce w październiku, a następna jest zaplanowana na trzecią sobotę listopada, aby nie pokrywać się z innymi podobnymi wydarzeniami w regionie.

Miasto Bielsko-Biała deklaruje, że celem Giełdy Staroci w Białej jest ochrona dziedzictwa materialnego, obejmującego wartości historyczne, kulturowe i artystyczne. Widać zatem, że Giełda to nie tylko okazja do zakupów, ale również do docenienia wartości, jakie niosą ze sobą przedmioty z przeszłości.