Poszukiwania sprawczyni oszustwa w Bielsku-Białej – apel policji

Funkcjonariusze z II Komisariatu Policji w Bielsku-Białej prowadzą intensywne dochodzenie, mające na celu zidentyfikowanie kobiety, podejrzanej o przestępstwo oszustwa. Incydent miał miejsce na ulicy Doliny Miętusiej w Bielsku-Białej, a dokładna data to 25 maja. W wyniku działań osoby nieznanej, pokrzywdzona straciła kilkaset złotych.

Zarzut jest poważny – nieznana kobieta, korzystając z komunikacji internetowej i platformy społecznościowej, wprowadziła ofiarę w błąd. Działając podstępnie, skłoniła pokrzywdzoną do wygenerowania i udostępnienia kodu Blik, co umożliwiło jej wypłatę pieniędzy z konta ofiary. Szacuje się, że sprawczyni jest kobietą około 30 roku życia.

Na podstawie nagrań z monitoringu, policjanci są w stanie podać do publicznej wiadomości wizerunek podejrzanej. Mają nadzieję, że publikacja jej zdjęcia przyczyni się do ustalenia jej tożsamości. Wszystkie osoby, które mogłyby posiadać jakiekolwiek informacje na temat sprawczyni przestępstwa, są proszone o kontakt. Mogą one zgłaszać swoje obserwacje osobiście lub telefonicznie pod numerami: 47 857 02 10, 47 857 0283 oraz 47 857 12 55 do Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej albo bezpośrednio do II Komisariatu Policji.