Żegnając Panią Ewę Bebek – bohaterkę narodowej zbiórki charytatywnej

17 sierpnia, Fundacja Serca dla Maluszka z Bielska-Białej opublikowała smutną wiadomość o odchodzeniu do wieczności jednej ze swoich podopiecznych – pani Ewy Bebek. W 2019 roku, kiedy doszło do niefortunnego incydentu, w którym pani Ewa padła ofiarą złodziei we własnym domu, to właśnie ta fundacja stanęła na straży jej bezpieczeństwa i godności, organizując ogólnopolską zbiórkę na rzecz pokrzywdzonej seniorki. Ta historia dotknęła serca Polaków.

W czwartkowym komunikacie Fundacja Serca dla Maluszka przekazała: „Wielbiciele dobra, aniołowie na ziemi (jak pani Ewa lubiła Was nazywać)… Dziś niestety musimy podzielić się z Wami bardzo smutną wiadomością. Nasza droga Pani Ewa Bebek odeszła spokojnie we śnie 15 sierpnia 2023 roku”. Również podkreślono, że w ostatnim okresie swojego życia seniorka była pod opieką jednej z jej opiekunek. „Kilka dni przed swym odejściem, nasza droga Babcia Ewa spędzała czas u swojej ukochanej opiekunki Pani Danusi, gdzie codziennie cieszyła się radością i miłością, co udokumentowano na kilku zdjęciach” – czytamy dalej w komunikacie.

Zarząd fundacji dodał: „Pani Ewa mogła korzystać z najlepszej opieki, stale monitorowanej przez lekarzy i przebywać w godnych warunkach. Wszystko to dzięki Waszej hojności!”. Dodatkowo poinformowano, że ceremonia pogrzebowa Pani Ewy zostanie zorganizowana 19 sierpnia 2023 roku o godzinie 13:30 w Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Starym Bielsku.

Pamiętamy, jak we wrześniu 2019 roku pani Ewa została oszukana przez bandę złodziei, którzy pozbawili ją wszystkich oszczędności. W jej mieszkaniu w Bielsku-Białej pojawił się duet oszustów udających pracowników administracji budynku. Jak się okazało, wykorzystując moment roztargnienia pani Ewy, trzeci członek grupy przestępczej wszedł do mieszkania i wyniósł z sypialni całe oszczędności kobiety – informowaliśmy o tym na łamach Gazeta.

W odpowiedzi na ten szokujący incydent Fundacja Serca dla Maluszka rozpoczęła krajową zbiórkę funduszy „dla babci Ewy”, mającą na celu pokrycie kosztów utrzymania oraz zapewnienie podstawowych produktów spożywczych dla seniorki. Ta wzruszająca historia poruszyła tłumy i udało się zgromadzić ponad 600 tysięcy złotych.