Na dachu ratusza w Bielsku-Białej pojawił się dym. Interweniowali strażacy

W czwartek tuż przed Wigilią doszło do niebezpiecznego incydentu na dachu bielskiego ratusza. Dnia 23 grudnia około godziny 13:00, lokalni strażacy zostali wezwani do pożaru, który wybuchł na szczycie ratusza. Na miejscu pojawiło się kilka zastępów straży pożarnej i na szczęście bardzo sprawnie poradzili oni sobie z opanowaniem niebezpiecznej sytuacji.

Dym pojawił się na szczycie bielskiego ratusza

Na szczycie bielskiego ratusza tak naprawdę nie było widać pożaru, a unoszący się dym. Na miejscu jednak od razu pojawili się strażacy, którzy znaleźli przyczynę zadymienia. Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną najprawdopodobniej była instalacja elektryczna, gdzie mogło dojść do zwarcia.

Roboty dekarskie na dachu ratusza w Bielsku-Białej

Obiekt ratusza w Bielsku-Białej jest obecnie modernizowany. Warto dodać, że zadymienie pojawiło się w miejscu, gdzie obecnie prowadzone są prace dekarskie. Zaprószenie ognia jednak nie miało najprawdopodobniej żadnego związku z pracami. W trakcie akcji gaśniczej z obiektu ewakuowane zostały wszystkie osoby. Na miejscu pracowali strażacy z kilku zastępów straży pożarnej. Sprawnie poradzili oni sobie z wydostającym się dymem.

Niestety, ale pod koniec roku strażacy w całym kraju mieli dosyć sporo pracy. W ostatnich dniach 2021 roku do pożaru doszło również w okolicach Mielca.