Poznaliśmy firmę, która będzie odpowiadać za budowę Centrum Bajki i Animacji

W Bielsku-Białej ma powstać nowe Centrum Bajki i Animacji. W ostatnim czasie odbył się przetarg, w ramach którego Studio Rysunkowych Filmów z Bielska-Białej wyłoniło firmę, która będzie odpowiadać za budowę Centrum. Wybór padł na Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego S.A. z Bielska-Białej, a więc firmę, która już wcześniej wykonała w mieście halę sportową oraz miejski stadion.

Osiem ofert brało udział w przetargu

Studio Rysunkowych Filmów miało naprawdę szeroki wybór wykonawcy w ramach projektu inwestycyjnego Centrum Bajki i Animacji. Ostatecznie wiemy już, że wykonawcą inwestycji będzie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego S.A. z Bielska-Białej. Warto dodać, że ostateczna decyzja w tym temacie została podjęta najprawdopodobniej jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia.

Oferta firmy, która zwyciężyła w przetargu oscylowała na kwotę 26 milionów 400 tysięcy złotych. Budżet przeznaczony na tę inwestycję określony był na 27 milionów. Warto dodać, że zwycięska oferta jako jedyna wpasowała się w limit, który wcześniej ustaliła wytwórnia. Pozostałe oferty opiewały na kwoty od 31 milionów złotych do 42 milionów złotych.

Nowe Centrum Bajki i Animacji

Inwestycja, w ramach której powstanie Centrum Bajki i Animacji sfinansowana zostanie m.in. przez norweskie fundusze, resort kultury oraz bielski samorząd. Oprócz tego Gmina przeznaczyła również działkę, na której zostanie wybudowane Centrum.

Nowoczesne Centrum Bajki i Animacji będzie przede wszystkim interaktywnym muzeum, ale nie tylko. Oprócz tego będzie to również nowoczesny park rozrywki. Obiekt powstanie na obrzeżach starówki, a więc przy obecnym Studiu Filmów Rysunkowych. Dodajmy, że obiekt budowlany Studia Filmów Rysunkowych powstał już w 1947 roku. Inwestycja ma zostać ukończona mniej więcej w połowie 2023 roku.