Kolizja drogowa z udziałem zabytkowego Fiata 126p

Dobrze znany wszystkim samochód osobowy marki Fiat 126p został uszkodzony podczas kolizji drogowej w czwartek 7 października w Bielsku-Białej. Fiat 126p który oficjalnie był zarejestrowany jako zabytkowy pojazd, został uszkodzony podczas parkowania samochodu ciężarowego. Kierowca ciężarówki parkując nie zachował należytej ostrożności i uszkodził dwa pojazdy prawidłowo zaparkowane.

Uszkodzono Fiata 126p zarejestrowanego jako zabytek

Na polskich drogach coraz częściej można spotkać legendarne już w kraju Fiaty 126p. Jeszcze kilka lat temu te samochody można było kupić za niewielkie pieniądze. Obecnie ich cena znacząco wzrosła, a ich ilość na polskich drogach zwiększa się. Stąd też uszkodzenie Fiata 126p, który oficjalnie jest zarejestrowany jako pojazd zabytkowy, na pewno jest przykrą wiadomością dla właściciela pojazdu, jak i wszystkich fanów tego modelu i całej motoryzacji.

Kolizja, do której doszło 7 października miała miejsce przy ulicy Jutrzenki mniej więcej o godzinie 11:00. Kierowca ciężarówki niestety nieszczęśliwie podczas parkowania zahaczył dwa samochody osobowe. Jeden z nich to wspomniany już Fiat 126p, z kolei drugi samochód to Volkswagen. Tuż po zdarzeniu policja musiała ustalić, do kogo konkretnie należą dwa uszkodzone pojazdy.