Policja odzyskała skradzione BMW o wartości około 150 tys. zł.

Kilka dni temu mieszkaniec bielskich Komorowic zawiadomił miejscowych policjantów o kradzieży luksusowego BMW Xdrive ze swojej posesji. Kradzież miała 21 lipca i od tego czasu policjanci z Bielska-Białej oraz śledczy z Aleksandrowa Kujawskiego starali się skutecznie odzyskać samochód. A to udało się praktycznie w ostatniej chwili, ponieważ samochód był już po części rozebrany.

Kradzież luksusowego BMW Xdrive

Policjanci zajmujący się sprawą wraz z pomocą właściciela samochodu zainterweniowali w ostatnim momencie. Otóż samochód znaleziono w sytuacji, gdy miał on już zdemontowane poszczególne części nadwozia, a także elementy wyposażenia. W sytuację zamieszany był 39-letni mieszkaniec Aleksandrowa Kujawskiego, który został już zatrzymany przez policję. Noc spędził w areszcie, z kolei następnego dnia usłyszał zarzuty przed prokuraturą.

Właściciel samochodu oszacował wartość pojazdu wraz z całym wyposażeniem na około 153 tysiące złotych. Na szczęście skradziony pojazd udało się odzyskać. Z kolei przyłapany 39-letni mieszkaniec Aleksandrowa Kujawskiego zostanie pociągnięty do odpowiedzialności karnej. Za popełnione przestępstwo grozi mu areszt nawet do 5 lat.