Tour de Pologne zawita do Bielska-Białej. Kierowcy muszą przygotować się na utrudnienia

Już w piątek 13 sierpnia odbędzie się jeden z etapów kolarskiego wyścigu Tour de Pologne. Etap zacznie się w miejscowości Chochołów, a skończy właśnie w Bielsku-Białej. Z tego względu spodziewane są utrudnienia w ruchu drogowym. Z czym dokładnie będą musieli się zmagać kierowcy?

Utrudnienia drogowe z powodu kolarskiego wyścigu Tour de Pologne

Kilka dni temu Miejski Zarząd Dróg poinformował, że 13 sierpnia planowany jest całkowity zakaz parkowania samochodów i pojazdów na ulicach Waryńskiego oraz Orkana. Co więcej odcinek alei Armii Krajowej od skrzyżowania z ulicą Gościnną aż do ronda nieopodal ulicy Karbowej będzie całkowicie wyłączony z ruchu w godzinach 7:30-22:00. Oprócz tego w godzinach 14:00-19:00 wyłączone z ruchu będą także ulice Karbowa, Gościnna oraz Kolista.

Oprócz tego tuż na godzinę przed pojawieniem się pierwszych kolarzy, zamknięte zostaną także pozostałe ulice, które wchodzą w skład trasy tegorocznego wyścigu kolarskiego. Mowa tutaj m.in. o ulicach takich jak Żywiecka, Stojałowskiego, Waryńskiego, Orkana, Konopnickiej, Sobieskiego, aleja Andersa, aleja Armii Krajowej, Kolista, Karbowa. Meta V etapu Tour de Pologne Chochołów – Bielsko-Biała będzie znajdować się na alei Armii Krajowej. Planowo kolarze będą przemieszczać się przez miasto w godzinach 17:30-19:00. Pamiętajmy jednak, że dokładny czas pojawienia się kolarzy zależny jest od tempa, w jakim będzie odbywał się wyścig.