Na rondzie w Bielsku-Białej powstanie instalacja upamiętniająca artystę

Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej jakiś czas temu ogłosił przetarg, w ramach którego miał zostać wyłoniony wykonawca na zagospodarowanie terenu wokół ronda Czesława Niemena. Ostatecznie wpłynęły dwie oferty, a wygrała ta związana z instalacją artystyczną Czesława Niemena. W ramach projektu wykonane zostaną dwa półpierścienie nawiązujące do artysty.

Instalacja artystyczna na rondzie Czesława Niemena

Już niedługo rozpocznie się realizacja inwestycji, dzięki której teren na rondzie Czesława Niemena w Bielsku-Białej zostanie zagospodarowany. Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej wybierał spośród dwóch ofert. Wygrał projekt przedstawiający dwa półpierścienie z blachy. Zostaną na nich wycięte m.in. nazwisko artysty „Niemen”, słynne słowa „dziwny jest ten świat” a także nuty. Oprócz tego powstaną także wyjątkowe witraże przedstawiające portret Czesława Niemena, a także zdjęcie w czarno-białym stylu, które znalazło się na okładce płyty.

Jedno z rond w Bielsku-Białej nosi imię Czesława Niemena w 2006 roku. Radni miasta zdecydowali się na taki krok, aby należycie upamiętnić dokonania, zasługi, a także całokształt artysty. Dodajmy, że zgodę na nadanie imienia Czesława Niemena władze miasta Bielsko-Biała uzyskały od Małgorzaty Niemen, a więc wdowy.

W mieście powstały także inne instalacje artystyczne

Warto przypomnieć, że ostatnimi czasy władze miasta dosyć mocno inwestują w upamiętnianie zasłużonych postaci. Nie tak dawno na rondzie Bielskiego Jazzu nieopodal Galerii Sfera powstała specjalna instalacja, która nawiązuje do instrumentów związanych z Jazzem.