Nowa murawa na Stadionie Miejskim

W ramach przygotowania Stadionu Miejskiego do nadchodzących w kwietniu rozgrywek piłkarskich Bielsko-Bialski Ośrodek Sportu i Rekreacji postanowił naprawić murawę, która była w wyraźnie nie najlepszym stanie. Choć większość prac przeprowadzono w Dzień Kobiet, 8 marca, zgodnie z zapowiedziami do czasu pierwszych rozgrywek w kwietniu trawa na boisku powinna już odrosnąć. Starania o poprawę jakości murawy stały się naturalne po tym, w jakim stanie się znalazła w wyniku kilku pierwszych meczów.

Pierwsze tegoroczne rozgrywki

Po kilku pierwszych meczach, które zostały rozegrane w tym roku na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej, okazało się, że murawa boiska jest w złym stanie. Choć rozgrywki te ucieszyły kibiców TS Podbeskidzie, ponieważ zawodnicy udowodnili, że wyraźnie poprawili swoją grę, kondycja murawy wymagała tego, aby przygotować ją przed kolejnymi meczami. Sama murawa w najgorszym stanie znajdowała się w konkretnym, zacienionym fragmencie od strony ulicy Władysława Broniewskiego.

Specjalistyczna maszyna

W odpowiedzi na potrzebę poprawy stanu murawy Bielsko-Bialski Ośrodek Sportu i Rekreacji powziął decyzję o sprowadzeniu specjalistycznej maszyny służącej do pielęgnacji murawy oraz umożliwiającej wykonanie wgłębnego dosiewu trawy. Dzięki przeprowadzonym pracom istnieje realna szansa, że murawa boiska ulegnie diametralnej poprawie. Obecny czas na wykonanie prac był o tyle istotny, że właśnie teraz piłkarze TS Podbeskidzie rozgrywają mecze na wyjeździe. Co za tym idzie, murawa Stadionu Miejskiego będzie potrzebna do użytku dopiero na początku kwietnia.

Przeprowadzone prace

Jak mówi Rafał Fleszar, dyrektor BBOSiR, dosiew wgłębny zostały przeprowadzone 8 marca na całej płycie boiska. Wykonano dosiew zarówno wzdłuż, jak i wszerz płyty boiska, aby stworzyć tzw. szachownicę. Specjalistyczna maszyna, po którą sięgnęło BBOSiR delikatnie nacinała murawę, wrzucała do środka ziarno trawy, a następnie całość przysypywała. Zakończenie tych prac obejmuje pokrycie murawy geowłókniną. To ma zagwarantować wzmocniony efektem wzrostu trawy. Skorzystanie z tego ostatniego rozwiązania będzie zależne od warunków pogodowych i tego, czy faktycznie wyjrzy słońce.