Kolejna edycja akcji Rower Pomaga 2021

Fundacja Ekologiczna Arka z Bielska-Białej już po raz siódmy ruszyła ze swoją akcją – Rower Pomaga. Inauguracja wydarzenia odbyła się w środę 10 marca o godzinie 11 na placu Chrobrego w Bielsku-Białej. Jest to kolejna edycja akcji, która w poprzednich sześciu latach na domy dziecka zebrała ponad 300 rowerów.

Idea akcji Rower Pomaga

Wyjątkowa akcja Fundacji Ekologicznej Arka  idealnie wpisuje się zarówno w pomaganie, jak i promowanie ekologicznych środków transportu. W ramach tej akcji dzieci z domów dziecka i różnych organizacji społecznych otrzymywać będą rowery za określoną ilość pokonanych kilometrów. W myśl założenia akcji każdy milion przejechanych kilometrów oznaczać będzie podarowanie jednego roweru. Co za tym idzie, w ubiegłych latach pokonano łącznie ponad 300 milionów kilometrów. Oczywiście, liczą się tylko te kilometry, które zostały pokonane za pomocą rowerów. Pokonane kilometry możemy wpisywać na stronie www.rowerpomaga.pl. Można również dołączyć do klubu Rower Pomaga na STRAVA

Ubiegłoroczna akcja

Jak podkreśla pomysłodawca akcji, Wojciech Owczarz, nietypową edycją akcji była ta ubiegłoroczna, podobnie zresztą jak wszystko, co działo się w 2020 roku. Nie zmienia to jednak faktu, że również i w zeszłym roku uczestnicy akcji zdołali pokonać ponad 30 milionów kilometrów. Tym samym przebito łączną liczbę 300 rowerów. Dokładniej mówiąc, po ubiegłorocznej akcji łączna liczba przekazanych rowerów wyniosła 312 sztuk. Jest to wyraźnie podkreślane przy okazji tegorocznej akcji, w której bierze udział oczywiście Grupa Kęty, wieloletni partner całej akcji.

Połącz przyjemne z pożytecznym!

Ta znana każdemu maksyma idealnie znajduje swoje zastosowanie w przypadku tej właśnie akcji. Dzięki jeździe na rowerze jesteśmy w stanie realnie wesprzeć dzieci z domów dziecka, jak przekonuje Dariusz Mańko z Grupy Kęty. Co więcej, w ten sposób promowany jest zdrowy tryb życia, a także wypoczynek. Wszakże jazda rowerem powszechnie traktowana jest również jako forma rekreacji. Dodatkowo promowane jest również bardziej ekologiczne funkcjonowanie w przestrzeni publicznej.