Nowa linia weekendowa w gminie Ujsoły ułatwi dostęp do szlaków turystycznych

Po ostatnim weekendzie, mieszkańcy i turyści korzystający z usług komunikacji publicznej w gminie Ujsoły mogą cieszyć się z nowej linii weekendowej. Wcześniejsze trasy ze Złatnej i Soblówki, działające tylko w dni wolne od pracy, zostały zastąpione nowym połączeniem. To rozwiązanie oferuje wygodne przesiadki do kursów z Rajczy w stronę Żywca.

Autobusy na nowej linii poruszają się trasą od skrzyżowania w Ujsołach przez Złatną Hutę, Soblówkę, szkołę, rondo w Glince aż do rynku w Rajczy. Jest to praktyczne rozwiązanie dla osób chcących spędzić aktywnie czas, zwiedzając okoliczne atrakcje.

Realizacja projektu nowej linii była możliwa dzięki pozyskanym funduszom od Gminy Ujsoły z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych. Linia będzie funkcjonować podczas weekendów, co jest świetną alternatywą dla indywidualnego transportu samochodowego. Rozwiązanie to szczególnie docenią turyści pragnący odkrywać szlaki turystyczne w Złatnej, Glince i Soblówce, bez konieczności korzystania z własnego samochodu.