Śledztwo w sprawie tajemniczej śmierci 44-letniej kobiety bez domu w Oświęcimiu

Policja z Oświęcimia pod kierownictwem Prokuratury Rejonowej rozpoczęła dochodzenie dotyczące przypadku zgonu 44-letniej bezdomnej kobiety. Wszystko wskazuje na to, że pełen dramatyzmu incydent miał miejsce nieopodal jednego z lokalnych parkingów przy ulicy Chemików.

W dniu wczorajszym, dokładnie o godzinie 16:50, przerażeni przechodnie natknęli się na ciało kobiety, które było widoczne na przednim fotelu pasażera zamkniętego samochodu. Na miejscu natychmiast pojawiły się służby porządkowe, które po przeprowadzeniu wstępnej oceny sytuacji stwierdziły, że w tragicznym zdarzeniu nie uczestniczyły żadne osoby trzecie.

Zwłoki nieszczęsnej kobiety zostały natychmiast zabezpieczone i przewiezione do prosektorium w celu przeprowadzenia autopsji, która ma na celu ustalenie dokładnej przyczyny jej śmierci. Policjanci ustalili, że samochód marki Peugeot, w którym znaleziono ofiarę, był własnością mieszkańca Oświęcimia.

Okazało się, że pojazd ten został oddany do drobnej naprawy jednemu z znajomych właścicielki. Podczas szczegółowego przeszukania wnętrza samochodu przez funkcjonariuszy policji znaleziono liczne puste butelki po alkoholu różnego rodzaju.