Heroiczna akcja strażaków ratujących budynki podczas nocnego pożaru w Zagórniku

W nocy doszło do niebezpiecznej sytuacji, kiedy to pożar nawiedził budynek gospodarczy zlokalizowany na ulicy Miodowej w miejscowości Zagórniki, znajdującej się w gminie Andrychów. Na szczęście, służby straży pożarnej przybyły na miejsce zdarzenia w odpowiednim momencie, netrudno bowiem zauważyć, iż płomienie były już na tyle wysokie, że dotykały dachu sąsiadującego budynku mieszkalnego.

Intensywny ogień strawił całkowicie wiatę, która była miejscem przechowywania sprzętu stolarskiego oraz drewna. Pobliski samochód również nie został oszczędzony przez wszystko niszczące płomienie – pojazd uległ częściowemu nadpaleniu. Niestety, inferno rozprzestrzeniło się także na obszar garażu znajdującego się w pobliżu miejsca zdarzenia. Tam, pod wpływem drastycznie wysokich temperatur, drugi samochód uległ uszkodzeniu.

Pożar miał swój początek w godzinach wieczornych – około 23.00. Działania bohaterskich strażaków trwały do godziny 1.30, kiedy to udało im się opanować sytuację i powstrzymać destrukcyjne działanie ognia.