Karetka z Bielska-Białej trafi do Charkowa na Ukrainie

Cenny dar ze Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej trafi prosto do Charkowa na Ukrainie. Mowa tutaj o w pełni wyposażonej karetce, która za pośrednictwem Stowarzyszenia Pokolenie zostanie przekazana Centrum Podstawowej Opieki Medycznej nr 1 w obwodzie charkowskim. Warto dodać, że karetka nie zostanie wysłana od tak. W środku zebrano zawczasu odpowiednie wyposażenie. Mowa tutaj m.in. o szynach Kramera, wenflonach, opatrunkach, czy też zestawach do cewnikowania.

Przekazanie karetki ze Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej do Charkowa

Karetka, którą postanowiono przekazać dla Centrum Podstawowej Opieki Medycznej nr 1 obwodu charkowskiego, wcześniej służyła w Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej. Jak zaznacza dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej, a więc Sabina Bigos-Jaworowska, karetkę przed przekazaniem udało się zmodernizować i wyposażyć, aby była w pełni przygotowana do działań na Ukrainie. Przy modernizacji pojazdu pomagał także autoryzowany serwis FCA. Dyrektor Szpitala Wojewódzkiego dodała, że wszyscy zdają sobie sprawę o trudnej sytuacji w obwodzie charkowskim, przez co karetka na pewno będzie tam przydatna.

Podziękowania za przekazanie karetki

W całej sprawie wypowiedział się także jeden z przedstawicieli Centrum Podstawowej Opieki Medycznej nr 1 w obwodzie charkowskim, a więc Michaił Trietiak. Zaznaczył on, że jest niezmiernie wdzięczny na przekazanie karetki, a także uratowanie wielu ukraińskich rodzin. Jest on także wdzięczny za takich sąsiadów, jakimi są dla Ukrainy właśnie Polacy. Dodał on także, że zarówno karetki, jak i pojazdy straży pożarnej są potrzebne w tym regionie, ponieważ Rosjanie rozkradli tego typu pojazdy i z premedytacją niszczyli go.