Odbyło się oficjalne otwarcie Parku Włókniarzy po rewitalizacji

W końcu doczekaliśmy się oficjalnego otwarcia Parku Włókniarzy w Bielsku-Białej. Przypomnijmy, że park był zamknięty od pewnego czasu z powodu prowadzonych w nim prac modernizacyjnych. Co nowego pojawiło się w parku po rewitalizacji? A może coś zostało usunięte? Sprawdźmy co dokładnie zmieniło się po modernizacji Parku Włókniarzy.

Plany dotyczące modernizacji parku zostały zmienione

Początkowo Park Włókniarzy miał zostać uatrakcyjniony za sprawą nowych wytyczenia nowych ścieżek, położenia nienaturalnej nawierzchni, czy też zwiększenia ilości placów zabaw. Jednak z biegiem czasu okazało się, że takie prace zbyt mocno ingerowałyby w naturalną postać parku i mogłoby to spowodować negatywny wpływ na drzewa, które rosną w parku. Dlatego ostatecznie zakres prac znacząco zmniejszył się, niż początkowo zakładano.

Modernizacja Parku Włókniarzy w pełni przyjazna naturze

Prace, które wykonano w Parku Włókniarzy w Bielsku-Białej ostatecznie są w pełni przyjazne naturze i nie ingerują w drzewa ani tamtejsze naturalne środowisko. Jeśli chodzi o ścieżki, to ich układ się nie zmienił. W niektórych miejscach zmieniła się nawierzchnia, ponieważ położono podłoże mineralne w miejscach, w których pękał asfalt. Przy wejściach do parku pojawiły się drewniane portale. W niektórych miejscach pojawiły się także domki dla jeży oraz pojniki dla ptaków, a także domki dla nietoperzy i ptaków.

W ramach modernizacji Parku Włókniarzy zasadzono tam 120 nowych drzew. Na szczęście nie wycięto zbyt dużo starych. W centralnej części parku znajduje się nowy plac zabaw, który wykonano z drewna. To jedna z największych zmian w parku. Warto dodać, że na placu znajdują się specjalne stanowiska ze szkłami powiększającymi, aby można było bardziej zagłębić się w naturę. Oprócz tego alejki w parku zostały dostosowane do ruchu pieszego i rowerowego. Na pewno należy zaznaczyć także, że znajduje się tam teraz więcej małej architektury. Warto także zwrócić uwagę na nowe otoczenie na placu Adama Mickiewicza.