Nieczynny budynek należący do kolei stanął w płomieniach

Na terenie stacji kolejowej w Bielsku-Białej doszło do pożaru jednego z nieczynnych obiektów. Pożar miał miejsce we wtorek, dnia 28 czerwca, w godzinach porannych. W wyniku pożaru na szczęście nie doszło do żadnej poważniejszej sytuacji, czy też zagrożenia życia. Strażacy z Bielska-Białej szybko i skutecznie opanowali zaistniałą sytuację.

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej otrzymała zgłoszenie o pożarze

Informacje w porannych godzinach o zaistniałym pożarze budynku należącego do kolei otrzymali oczywiście pracownicy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej. Jednak jak się okazało, strażacy nie otrzymali dokładnych informacji o tym co dokładnie się w tym miejscu pali. Chwilę później strażacy otrzymali drugie podobne zgłoszenie. Tym razem jednak dokładnie udało się ustalić co jest obiektem pożaru w tym miejscu. Był to obiekt należący do kolei, który niegdyś był użytkowany jako magazyn czy też warsztat. Teraz tuż obok niego znajdował się także garaż blaszany, przez co on również stanął w płomieniach. Niestety w wyniku wybuchu pożaru obydwa budynki mocno na tym ucierpiały.

W akcji gaśniczej budynku należącego do kolei brało udział 6 zastępów straży pożarnej. Mowa tutaj o 3 zastępach należących do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej oraz 3 zastępach Ochotniczej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej. Strażacy dość sprawnie poradzili sobie z opanowaniem pożaru, przez co już około godziny 12:00 wszystkie wozy strażackie powróciły do swoich baz. W najbliższych dniach policja będzie starała się wyjaśnić przyczyny i okoliczności, które doprowadziły do pożaru w tym miejscu.