Ciężko ranny 30-latek, na którego nagle ruszyła maszyna do mielenia palet

Do nieszczęśliwego wypadku doszło w poniedziałek, 11 października mniej więcej o godzinie 8:30. To właśnie wtedy w jednym z zakładów przy ulicy Cegielnianej w Bielsku-Białej z niewyjaśnionych przyczyn ruszyła maszyna do mielenia palet.

Wypadek w zakładzie pracy

Pełne okoliczności zdarzenia, do którego doszło w godzinach porannych w poniedziałek 11 października stara się wyjaśnić policja. Na ten moment wstępnie ustalono, że pracownik zakładu wszedł do maszyny, która służy do mielenia palet. Maszyna była wyłączona, jednak w pewnym momencie zaczęła pracować. Z tego powodu 30-letni mężczyzna został ciężko ranny. Od razu na miejscu pojawili się strażacy oraz policjanci, którzy pomogli mężczyźnie się wydostać.

Na miejscu pojawił się także śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Poszkodowany mężczyzna został jednak przetransportowany do Wojewódzkiego Szpitala w Bielsku-Białej drogą naziemną, ponieważ odległość miejsca wypadku od szpitala była niewielka. Śmigłowiec LPR wróci do bazy w momencie, gdy wróci lekarz LPR, który wraz z poszkodowanym mężczyzną udał się do szpitala.

Policjanci starają się wyjaśnić dokładne okoliczności całego zdarzenia. Sprawa została już przekazana technikom kryminalistyki, a o całej sytuacji wie już także Państwowa Inspekcja Pracy.