Zlikwidowano „dziuple” samochodową, w której znaleziono części o wartości około 2 mln zł

W wyniku wspólnych działań straży granicznej, Komendy Miejskiej Bielsko-Biała oraz Wydziału Kryminalnego Wojewódzkiej Komendy Policji w Katowicach, udało się zlikwidować „dziuple” części samochodowych, których łączną wartość oszacowano na około 2 mln zł. Części na terenie „dziupli” pochodziły ze skradzionych samochodów na terenie Unii Europejskiej.

Wspólne działania policjantów oraz straży granicznej na terenie Bielska-Białej

Odnalezione „dziuple” znajdowały się na terenie Bielska-Białej. Funkcjonariuszom bardzo sprawnie udało się krok po kroku dotrzeć do miejsc, w których mogły być składowane skradzione części samochodowe. Policjantom udało się ustalić konkretne lokalizacje poszczególnych „dziupli”. Łącznie na ich terenie znaleziono aż 264 podzespoły. Ich pochodzenie jest nieznane, lecz przypuszcza się, że wszystkie części trafiły tutaj ze skradzionych aut na terenie Unii Europejskiej.

Części samochodowe znalezione na terenie „dziupli”

Na terenie „dziupli” samochodowych znaleziono znaleziono aż 264 części samochodowych, a wśród nich m.in. elementy karoserii, silniki samochodowe, skrzynie biegów i wiele innych cennych podzespołów. Wartość znalezionych części szacuje się na około 2 mln zł. Policjantom udało się ustalić, że znalezione części samochodowe miały trafić w następnym etapie do sprzedaży. Cena skradzionych podzespołów na rynku części używanych z reguły jest bardzo okazyjna, przez co policjanci ostrzegają, aby uważać na takie okazje. Zaznaczają, że nawet nieumyślne uczestnictwo w paserstwie jest karalne.

Obecnie funkcjonariusze starają się ustalić w jaki sposób do Polski sprowadzono wszystkie skradzione elementy samochodowe. Sprawą w dalszym ciągu zajmują się śledczy z Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej.