Ekolodzy ruszają z kolejną akcją dla koni

Stowarzyszenie Klubu Gaja regularnie organizuje różne akcje, które mają na celu uzbierać środki niezbędne do ratowania zwierząt, którymi się zajmują. W listopadzie odbędzie się akcja, podczas której będą zbierać makulaturę, a następnie dochody z jej sprzedaży przekażą na leczenie i ratowanie koni.

Kolejna akcja Klubu Gaja

Wiele firm oraz osób prywatnych jest już poniekąd przyzwyczajonych, że stowarzyszenie Klubu Gaja regularnie organizuje zbiórkę makulatury. Akcja jest bardzo dobrze odbierana przez lokalnych mieszkańców i najróżniejsze podmioty z całego regionu. Dzięki temu ekolodzy są w stanie uzbierać naprawdę pokaźną sumę pieniędzy, który kolejno mogą przeznaczyć dla rzecz ratowania i leczenia zwierząt. W Bielsku-Białej regularnie odbywa się akcja pod znanym hasłem „Zbieraj makulaturę, ratuj konie”.

Od lat mieszkańcy oraz różne podmioty bardzo chętnie pomagają zwierzętom. A konie wymagają troskliwej opieki ze względu na swój stan zdrowia oraz wiek.

Tegoroczna zbiórka rozpocznie się 15 listopada

Przypomnijmy, że tegoroczna akcja charytatywna, w ramach której zbierane będą pieniądze dla koni rozpoczyna się 15 listopada i będzie trwać przez cały tydzień. Wszyscy chętni, którzy chcą również dołożyć swoją cegiełkę do zbierania makulatury, mogą to zrobić poprzez przywiezienie makulatury do kontenera, który znajduje się przy hipermarkecie Auchan w Bielsku-Białej. Warto zaznaczyć, że w zeszłym roku w ramach zbiórki makulatury dla koni, udało się uzbierać aż 21 ton papieru do recyklingu.