Kolejne podwyżki za ogrzewanie centralne w Bielsku-Białej

Już po raz trzeci mieszkańcy Bielska-Białej muszą zaakceptować podwyżkę cen za centralne ogrzewanie. Wynika to m.in. z powodu podwyżki taryfy i regulacji cen w spółce Tauron Ciepło. W październiku tego roku podwyżki zostały wprowadzone także przez komunalną Therme. Ile ostatecznie będzie wynosić podwyżka za ogrzewanie centralne dla mieszkańców Bielska-Biała w skali całego roku?

Podwyżka za podwyżką ogrzewanie centralnego w Bielsku-Białej

Nowa taryfa, która będzie wyższa i oznacza znaczną podwyżkę, obowiązywać będzie już od 23 listopada. W Bielsku-Białej oraz Czechowicach-Dziedzicach za ciepło, a raczej wytwarzanie ciepła w elektrociepłowniach odpowiada spółka Tauron Ciepło. I to właśnie ta spółka podnosi o kolejne 0,6% ceny za ogrzewanie centralne. Z kolei 1 października swoje taryfy zmieniło także PK Therma, która podwyższyła ją o 1%.

Spółki zapewnia o zasadności podniesienia taryf

Kolejne podwyżki cen wywołały spore oburzenie wśród wielu mieszkańców. Jednak spółki Tauron Ciepło i Therma zaznaczają jednak, że wszelkie zmiany są zobligowane przez Urząd Regulacji Energetyki. Wszelkie koszty związane z elektrociepłowniami są weryfikowane i wdrażane na podstawie zasadnych argumentów. Dla mieszkańców oznacza to tylko jedno. Podwyżki cen za ogrzewanie centralne w praktyce oznaczają, że wszyscy bez wyjątków będą musieli zapłacić wyższą cenę z powodów zmian w taryfie spółek Tauron Ciepło oraz Therma.

W ostatnim czasie w Polsce rosną ceny niemal za wszystko. Produkty spożywcze, prąd, woda, czy też paliwo. Co ciekawe, opłaty i stawki podniósł nawet cmentarz komunalny w Lublińcu.