Ławki w Lesie Cygańskim – nietrafiona inwestycja?

W Lesie Cygańskim trwa obecnie modernizacja. W ramach prac montowane są m.in. ławki wypoczynkowe, które jak się okazuje, wcale nie sprzyjają wypoczynkowi. Co z nimi nie tak? Otóż sporo mieszkańców skarży się, że ławeczkom brakuje oparcia, przez co ciężko jest na nich usiąść i zrelaksować się na łonie natury.

Negatywne opinie mieszkańców na temat ławek wypoczynkowych w Lesie Cygańskim

O ile mieszkańcy ucieszyli się z rewitalizacji parku, o tyle niektóre zastosowane tam rozwiązania po prostu przerosły ich najśmielsze koszmary. Wiele osób, które lubią spacerować i zatrzymać się w miejscach przyrody na krótsze lub dłuższe rozmyślanie, po prostu nie może zaakceptować projektu nowych ławeczek. Nikt nie wyobrażał sobie, że powstaną one bez oparcia. Konstrukcja ławki niektórym osobom może się rzeczywiście podobać, ponieważ jest dosyć oryginalna. Jednak już po kilku dniach okazało się, że ławki wypoczynkowe w Lesie Cygańskim są po prostu niepraktyczne.

Spacerowicze zauważyli również, że problemem nowych ławek jest nie tylko ich konstrukcja i wygląd, ale również odstęp od ścieżek spacerowych. Jak się okazało, pracownicy zamontowali ławki tuż przy chodnikach. A mieszkańcy zaznaczają, że powinny one znajdować się nieco dalej od światła ścieżki. Wymagają tego, aby odsunąć je nieco dalej od krawężnika. Wydaje się, że to bardzo słuszna uwaga, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że w parku pojawiają się nie tylko osoby spacerujące, ale również rowerzyści i osoby poruszające się na innych urządzeniach dostosowanych do przemieszczania się.

Designerskie ławki w Lesie Cygańskim

Temat dotyczący ławek montowanych w parku dotarł już do radnych. Głos w sprawie zabrał m.in. Jerzy Bauer. Zaznaczył on, że ławki rzeczywiście nie do końca spełniają swoje zadanie. Pomimo swojego unikalnego wyglądu, brakuje im zdecydowanie wygodnego oparcia. Ciężko jest po prostu przyjąć pozycję siedzącą, która umożliwiałaby dłuższy wypoczynek i relaks na łonie natury. Dodajmy, że samorządowiec sporządził i wysłał już interpelację do najważniejszych ludzi w mieście. Z tego względu już niedługo władze Bielska-Białej powinny zaznajomić się z tą sprawą, wydać oświadczenie i zająć oficjalne stanowisko w tej sprawie.