W niedzielę ulicami Bielska-Białej przeszedł ”marsz równości”

W niedzielę 19 września przez ulice Bielska-Białej przeszedł marsz równości. W marszu wzięło udział kilkaset osób, co spowodowało, że policja musiała stanąć na wysokości, aby zabezpieczyć całe wydarzenie. Warto dodać, że był to pierwszy marsz równości w Bielsku-Białej, a środowiska patriotyczne w tym samym czasie zorganizowały kontrpikietę.

Marsz równości przeszedł ulicami Bielska-Białej

Organizatorzy marszu równości w Bielsku-Białej są bardzo zadowoleni z całego wydarzenia, a przede wszystkim z frekwencji, która niewątpliwie dopisała podczas pierwszego tego typu marszu w historii miasta. Organizatorzy zaznaczają, że celem marszu było pokazanie tolerancji oraz otwartości dla wszystkich osób.

Środowiska patriotyczne zorganizowały kontrpikietę

W tym samym czasie na ulicach Bielska-Białej odbyła się także kontrpikieta środowisk patriotycznych. Osoby, które w niej uczestniczyły zaznaczają, że oni również wyrażają zdanie na temat swoich poglądów. Uważają, że normalna rodzina składa się z mężczyzny i kobiety. Z kolei deprawacja dzieci i młodzieży jest niedopuszczalna. Oczywiście każdy może mieć swoje poglądy seksualne, polityczne itd., jednak rodzina w życiu publicznym powinna składać się jedynie z dwóch płci.

Policja zabezpieczała marsz w Bielsku-Białej

Pierwszy marsz równości w Bielsku-Białej obfitował w obecność sporej liczby policjantów. Wszystko za sprawą tego, aby szybko usunąć potencjalne zamieszki, które mogły wystąpić podczas tego marszu. Tak się jednak nie stało, a marsz odbył się przez cały czas jego trwania w sposób spokojny. Tego dnia nie odbyły się żadne większe incydenty. Po wejściu uczestników marszu na miejscowy rynek, wszyscy zgromadzeni zaczęli się rozchodzić w swoje strony, a przemarsz się zakończył.