Kolejna edycja zawodów na orientację „Bielsko-Biała Nocą”

W Bielsku-Białej i w okolicach regularnie odbywają się zawody biegowe. Tym razem rusza jednak kolejna edycja biegów na orientację. Na pierwsze zawody w ramach „Bielsko-Biała Nocą” w tym roku, zapraszają wolontariusze z grupy „Bielsko-Biała O-Team” oraz Klub Sportowo- Rekreacyjny TKKF „Beskidek” i Bielsko-Bialski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Pierwsze zawody biegów na orientację

Wspomniane zawody zainaugurują już 23 września, a więc w czwartek, w Wapienicy. Wyścig ma rozpocząć się około godziny 17:30, i to na tą godzinę przewidziano start pierwszych uczestników. Warto dodać, że wszystkie osoby chcące wziąć udział w zawodach, muszą wcześniej złożyć odpowiednie zawiadomienie w formie elektronicznej dotyczące udziału w wydarzeniu.

Dodajmy, że kolejne biegi na orientację „Bielsko-Biała Nocą” zaplanowane są na dni 21 października, 18 listopada oraz 17 grudnia. Będą więc odbywać się cyklicznie co miesiąc, aż do końca roku kalendarzowego.

Historia cyklu miejskich zawodów „Bielsko-Biała Nocą”

Mieszkańcy Bielska-Białej oraz uczestnicy poprzednich edycji z pewnością wiedzą, czym jest oraz jaką ma historię cykl zawodów miejskich „Bielsko-Biała Nocą”. Dla osób, które jednak po raz pierwszy słyszą o takich zawodach, warto przytoczyć parę ciekawych informacji w tym temacie.

Zacznijmy od tego, że pierwsza edycja cyklu miejskich zawodów biegów na orientację miała miejsce w 2014 roku. Tegoroczna edycja będzie więc już edycją nr 8. W poprzednich latach wydarzenie sportowe w Bielsku-Białej cieszyło się sporym zainteresowaniem mieszkańców i nie tylko. Warto dodać, że uczestnicy musieli zmagać się podczas swoich startów już z przeróżną pogodą, a mimo to i tak nie przeszkadza im to w biciu kolejnych rekordów uczestników na start.

Przypomnijmy, że rekordowa liczba uczestników na starcie biegu na orientację to 400 osób. Wśród uczestników znajdują się zarówno osoby najmłodsze wraz ze swoimi opiekunami, jak i seniorzy. Oprócz tego spotkać można także profesjonalnych biegaczy, czy też biegaczy amatorów. Warto dodać, że organizatorzy biegów na orientację z reguły oddzielają pewne grupy uczestników od siebie i wyznaczają dla nich oddzielne trasy.

Nowa trasa podczas tegorocznej edycji biegów „Bielsko-Biała Nocą”

Warto zaznaczyć, że podczas tegorocznej edycji biegów „Bielsko-Biała Nocą” wyznaczona zostanie specjalna trasa o długości 2 kilometrów specjalnie dla seniorów amatorów. Co więcej, wszyscy uczestnicy zostaną przeszkoleni z posługiwania się mapą. Dzięki temu na pewno każdy będzie mógł dać z siebie tyle, ile jest w stanie wykrzesać. Zaznaczmy, że w wyścigu biorą udział zarówno osoby, które chcą wykręcić naprawdę dobry czas, jak i osoby, które skupiają się na miłym spędzeniu wolnego czasu, poprzez aktywność fizyczną połączoną z intelektualnym wysiłkiem. Patronatem honorowym zawodów „Bielsko-Biała Nocą” jest sam prezydent Miasta Pan Jarosław Klimaszewski.