Miejski Zakład Komunikacyjny w Bielsku-Białej otrzyma pięć nowych autobusów

Już niedługo pasażerowie korzystający z miejskiego transportu publicznego w Bielsku-Białej będą mogły korzystać z przewozu nowoczesnymi autobusami. W ramach umowy opiewającej na prawie 8 milionów złotych brutto, na początku października w mieście mają pojawić się niskoemisyjne oraz niskopodłogowe autobusy Solaris Urbino IV.

Nowoczesne autobusy ze specjalnym systemem antybakteryjnym

Autobusy Solaris Urbano IV, które mają pojawić się już na początku października w Bielsku-Białej będą wyposażone w nowoczesny system, który będzie na bieżąco likwidował drobnoustroje oraz bakterie pojawiające się w powietrzu. Taki autobus z tego typu innowacyjnym systemem będzie najprawdopodobniej pierwszym i na ten moment jedynym, który porusza się w Polsce. Oprócz innowacyjnego systemu antybakteryjnego, autobus będzie wyposażony w silnik diesla oraz automatyczną skrzynię biegów. Niskopodłogowe oraz niskoemisyjne autobusy mierzą 12 metrów, a ponadto w swoim wnętrzu pomieszczą aż 85 pasażerów, z czego 25 osób będzie mogło zająć miejsca siedzące.

Pięć nowych autobusów Solaris Urbano IV oraz kolejne cztery autobusy przegubowe

Miejski Zakład Komunikacyjny w Bielsku-Białej nie próżnuje. W tym roku rozstrzygnięto kolejny przetarg na zakup czterech autobusów przegubowych. One również będą do dyspozycji miejscowego przewoźnika. Nowoczesne autobusy przegubowe pojawią się w Bielsku-Białej w przyszłym roku. Mówi się, że ma to być pierwszy kwartał przyszłego roku, a dokładniej przełom lutego oraz marca. Dzięki inwestycjom poczynionym w tym roku, mieszkańcy oraz wszystkie osoby korzystające z komunikacji miejskiej w Bielsku-Białej już niedługo będą mogły cieszyć się z transportu nowoczesnymi pojazdami.