Próbował przekupić policjantów. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności

Policjanci z grupy SPEED regularnie kontrolują miejscowość Bielsko-Biała oraz okolice. W ostatnim czasie zatrzymali do kontroli kierowcę Opla, którym okazał się 65-letni mężczyzna. Kierowca został zatrzymany z powodu zbyt dużej prędkości, a także z powodu poruszania się złym pasem jezdni.

Nie chciał przyjąć mandatu, zaproponował łapówkę

Zatrzymanie 65-letniego mężczyzny z powodu przekroczenia prędkości i zajmowanie nieprawidłowego pasa ruchu zakończyło się w niecodzienny sposób. Mężczyzna po usłyszeniu zarzutów nie spieszył się do przyjęcia mandatu i pogodzenia się z otrzymaniem punktów karnych. Od samego początku próbował on uniknąć ponoszenia kary. Początkowo słownie zaproponował policjantom dobra materialne w zamian za uniknięcie konsekwencji, a gdy to nie przyniosło skutku, to w pewnym momencie wyciągnął stuzłotowy banknot i wsadził go do policyjnego notatnika jednemu z funkcjonariuszy.

Takie zachowanie 65-latka oczywiście od razu spotkało się ze zdecydowaną reakcją policjantów. Poinformowali oni mężczyznę, że próba usiłowania przekupienia policjantów podlega pod przestępstwo. Z tego względu mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony na komendę. Na miejscu usłyszał zarzut przekupienia funkcjonariuszy publicznych, za co teraz grożą mu konsekwencje w postaci aż 10 lat pozbawienia wolności.