Wyjątkowy Zamek Książąt Sułkowskich w Bielsku-Białej

Bielsko-Biała to piękne miasto, w którym można znaleźć liczne piękne obiekty architektury oraz legendarne budowle. Jedną z nich jest Zamek Książąt Sułkowskich, który posiada piękną historię, a także krążą o nim liczne legendy.

Zwiedzanie Bielska-Białego oraz okolic

Miasto Bielsk-Biała niewątpliwie wyróżnia się tym, że jego wielkim walorem jest położenie na skraju Beskidu Śląskiego i Beskidu Małego. Dogodny dojazd, liczne połączenia kolejowe oraz dobrze rozwinięta baza noclegowa sprawiają, że miłośnicy aktywnego wypoczynku chętnie planują urlop w jego rejonie. Miasto to samo w sobie jest ciekawym celem wycieczki, a cennych zabytków na jego terenie nie brakuje. W gronie tych najważniejszych znajduje się zamek Sułkowskich – piękna rezydencja oraz jedna z ważniejszych atrakcji turystycznych w Beskidach. Co warto wiedzieć na temat tego obiektu?

Poznaj Zamek Książąt Sułkowskich w Bielsku-Białej

Zamek Książąt Sułkowskich to jedna z najbardziej charakterystycznych i okazałych budowli, jakimi może nas zachwycić Bielsko-Biała. Dzieje tej rezydencji sięgają XIV wieku i wiążą się z osobą księcia cieszyńskiego Przemysława I Noszaka. Początkowo zamek ten sprawdzał się doskonale jako warownia graniczna, z czasem jednak zmienił swą funkcję.

Już w XVI wieku bielski zamek wykorzystywany był jako szlachecka rezydencja, w której zamieszkiwali kolejni panowie Bielska. Tymi najsłynniejszymi byli Sułkowscy, o czym przypomina zarówno nazwa zamku, jak i znajdująca się z nim ekspozycja. Dziś zamek ten sprawdza się jako siedziba muzeum, w którym prezentowane są najciekawsze pamiątki związane z Bielskiem. Dzięki temu każdy z nas może w ciekawy i przyjemny sposób poszerzyć swą wiedzę na temat miasta oraz poznać najważniejsze wydarzenia z jego przeszłości. Dzięki temu wizyta na zamku jest wspaniałą przygodą, która na długo pozostaje w pamięci zaglądających tu turystów. Szczególnie z tego powodu, że zawarta ekspozycja w Zamku jest bardzo ciekawa oraz emocjonująca, co pozostawia w nas swój ślad na zawsze.