Nowe tablice elektroniczne w Bielsku-Białej, które mają ułatwić parkowanie

W ostatnim czasie rządzący miasta Bielsko-Biała postanowili zrealizować inwestycję związaną z Inteligentnym Systemem Transportowym. Obecnie rozpoczął się kolejny etap przedsięwzięcia, w ramach którego w mieście zaczynają pojawiać się nowoczesne tablice elektroniczne ułatwiające znalezienia miejsca parkingowego.

Parkowanie w Bielsku-Białej będzie łatwiejsze

Kierowcy przemieszczający się przez Bielsko-Biała będą mogli liczyć na wiele udogodnień w ruchu drogowym oraz w kwestii parkowania. Na terenie miasta zamontowano nowoczesne tablice elektroniczne, które pozwalają wprowadzać informacje oraz komunikaty dotyczące ruchu. W ten sposób mogą na nich pojawiać się komunikaty bezpieczeństwa dla podróżujących, czy też wspomniane już informacje o ilości zajętych miejsc parkingowych.

Nowe tablice elektroniczne pojawiły się na placu Ratuszowym oraz na placu Wolności. Warto dodać, że w mieście funkcjonowały już tego typu tablice przy ulicach Rychlińskiego, Paderewskiego, Dmowskiego oraz nieopodal dworca Bielsko-Biała Główna. W tych miejscach wykonawca postanowił odświeżyć szatę graficzną tablic, a także wpiął je do nowo powstałego systemu.