Dni Bielska-Białej: festiwal kultury i możliwe komplikacje w ruchu drogowym

Mieszkańcy Bielska-Białej, perły Podbeskidzia, z niecierpliwością oczekują nadchodzącego weekendu, który upłynie pod znakiem lokalnego święta miasta – Dni Bielska-Białej. Wydarzenie to, gromadzące w jednym miejscu różnorodne atrakcje, takie jak koncerty, spotkania społecznościowe i inne imprezy, rozbije swoje namioty na licznych placach i ulicach miasta.

Warto jednak pamiętać, że choć Dni Bielska-Białej to przede wszystkim czas wspaniałej zabawy, mogą one także przysporzyć pewnych trudności zwłaszcza pod względem poruszania się po mieście. Zwraca się szczególną uwagę na niedzielę, kiedy to przed bielskim teatrem odbędzie się duża impreza. Z tego powodu jedna z kluczowych arterii komunikacyjnych miasta, ulica Zamkowa oraz część ulicy Partyzantów zostaną zamknięte dla ruchu drogowego. W związku z tym wydarzeniem, zarówno ulica Zamkowa jak i jej ciąg dalszy – fragment ulicy Partyzantów aż do skrzyżowania z ulicą Michałowicza – będą nieprzejezdne przez cały dzień 3 września, od godziny 6 rano do północy. Informację tę przekazał Miejski Zarząd Dróg.

Komplikacje w ruchu drogowym dotkną również ulicę 1 Maja. Odcinek tej ulicy od skrzyżowania z ulicą Sukienniczą do ulicy Zamkowej zostanie wyłączony z ruchu na czas trwania festiwalu. Na dodatek, miejsca w pobliżu placu Wojska Polskiego, gdzie również planowane są wydarzenia związane z Dniami Bielska-Białej, mogą stanowić punkty o utrudnionym przepływie. Jak podaje MZD, możliwe utrudnienia na tej trasie mogą występować już od 29 sierpnia od godziny 6.00 aż do końca dnia 4 września.