Ostatnie dni włoskiego ristorante w Bielsku-Białej

Włoska restauracja Amici Restaurant & Bistro, ulokowana na bielskiej ulicy Piłsudskiego, której smakiem i atmosferą cieszyli się mieszkańcy, niestety zniknęła z gastronomicznej mapy miasta. Lokal ten cieszył się dużym uznaniem klientów, co potwierdzały pozytywne recenzje i wysoka ocena zgromadzone na platformie Google. Komunikat o decyzji o zamknięciu miejsca pojawił się na profilu restauracji w mediach społecznościowych w poniedziałek 14 sierpnia.

Na łamach Facebooka właściciele napisali: „Zmuszeni jesteśmy do podjęcia trudnej decyzji o definitywnym zamknięciu naszego lokalu. Przez te lata docenialiście naszą kuchnię i atmosferę, za co jesteśmy niezmiernie wdzięczni. Mamy nadzieję, że nasze drogi skrzyżują się jeszcze w przyszłości. Życzymy Wam zdrowia, siły i wielu niezapomnianych kulinarnych doświadczeń”. Ten wpis jednak wkrótce po opublikowaniu został usunięty.

Goście restauracji zostali poinformowani pod koniec lipca o tym, że włodarze lokalu udają się na zasłużony urlop, który ma trwać do końca sierpnia. Od 25 lipca br., lokal pozostaje już nieczynny.

Podczas rozmowy z nami, właściciel restauracji wyjaśnia, że decyzja o zamknięciu wynika z kwestii finansowych. Koszty utrzymania pracowników oraz wysokie rachunki za energię elektryczną i gaz okazały się dla biznesu zbyt dużym ciężarem. Jak podkreśla, problemy zaczęły się wraz z pandemią, a sytuację pogorszyło zmniejszenie liczby klientów spowodowane inflacją po wybuchu konfliktu na Ukrainie. Pomimo starań o utrzymanie najwyższej jakości usług, sytuacja ekonomiczna wymusiła na nich tę trudną decyzję.