Magia Nocy Świętojańskiej na Szyndzielni: podróż w głąb słowiańskich mitów i legend

Dnia 22 czerwca, na szczytach Szyndzielni odbędzie się fascynujące wydarzenie – Noc Kupały, znana również jako Noc Świętojańska. Jest to wyjątkowa możliwość zanurzenia się w atmosferę tajemniczości najkrótszej nocy w roku, odkrycia dawnych tradycji słowiańskich oraz podziwiania zapierających dech w piersiach widoków na Bielsko-Białą z perspektywy gór. Kolej Linowa Szyndzielnia pozostanie czynna aż do północy, co umożliwi dostęp do licznych atrakcji przygotowanych na szczycie.

Uczta dla duszy i ciała będzie miała miejsce przy górnej stacji kolejki, gdzie malowniczy krajobraz stanie się tłem niezapomnianego spotkania. W programie Nocy Świętojańskiej na Szyndzielni przewidziano mnóstwo atrakcji.

Agenda wydarzenia:

Organizatorzy zaplanowali grę terenową „Poszukiwanie kwiatu paproci”, której tematyczne tło inspirowane jest słowiańskimi mitami. Według legendy, kwiat ten kwitnie tylko raz do roku, w najkrótszą noc – tę, którą obchodzimy. Znalezienie kwiatu paproci miało przynieść bogactwo i dostatek. Uczestnicy będą musieli wykonać szereg zadań na różnych stacjach, zbierając litery tworzące kluczowe słowo do rozwiązania końcowej zagadki. Gra potrwa około 30 minut (ostatnie wejście o godz. 19:30). Dla zwycięzców przewidziane są nagrody od organizatora i partnerów.

Podczas warsztatów plecenia wianków z chipsami proteinowymi Moonsy z soczewicy, pod czujnym okiem ekspertów, uczestnicy będą mieli okazję stworzyć własne wianki z naturalnych roślin.

Dzięki Grupie Beskidzkiej GOPR, zostaną zorganizowane pokazy pierwszej pomocy oraz prezentacja pojazdów ratowniczych. Dla chętnych przygotowano również ściankę wspinaczkową.

W strefie aktywności Decathlon odbędą się rozmaite sportowe i rekreacyjne aktywności. Nadleśnictwo Bielsko zapewni stoisko edukacyjne z atrakcjami dla całej rodziny.

Ognisko z pieczeniem kiełbasy będzie dostępne przy górnej „Starej Stacji” oraz przy Schronisku PTTK na Szyndzielni od godz. 18:00. Goście mogą przynieść własne przekąski lub skorzystać z oferty pakietu kiełbasa + dodatki za 15 zł.

Ostatni zjazd kolejką nastąpi o godzinie 24:00. Bilety na przejazd koleją linową będą dostępne w standardowych cenach tego dnia.