Trzynaście zniszczonych pojazdów i sześć osób rannych: Nocne utrudnienia po kolizji na S-52 w Jasienicy

Wszystko rozpoczęło się około 21:40 na drodze kierującej od Cieszyna do Bielska-Białej. Na odcinku w pobliżu Ceramiki Pilch doszło do wypadku, w którym Ford Mondeo po uderzeniu w barierki oddzielające pasy ruchu przewrócił się na dach. Rezultat? Dalszych 12 uszkodzonych aut, sześć osób ranne wymagających hospitalizacji i wiele godzin utrudnień dla innych kierowców.

Po pierwszym zderzeniu, Ford Mondeo uderzył w barierki energochłonne, a ich konstrukcja częściowo znalazła się na lewym pasie jadącym w stronę Cieszyna, razem z elementami uszkodzonego auta (szkło, plastiki itp.). W wyniku tego kilka pojazdów jadących tym samym kierunkiem najeżdżało na przeszkody na drodze, co prowadziło do dodatkowych uszkodzeń pojazdów. Przez następne 5-7 minut sytuacja eskalowała do niekontrolowanej kolizji.

Policja została wezwana na miejsce, a lawety ruszyły w drogę. Niestety, zanim pomoc nadeszła, kolejne pojazdy wpadły w chaos, co prowadziło do kolejnych zderzeń. W wyniku tego, 13 samochodów zostało uszkodzonych na różnym stopniu, a sześć osób zostało przewiezionych do szpitala. Na szczęście, nie odnotowano poważnych obrażeń i wszystkie poszkodowane osoby były w stanie samodzielnie wejść do karetek. Pozostałym uczestnikom kolizji udzielono natomiast pomocy medycznej na miejscu.

Nocna praca była intensywna na trasie S-52 w Jasienicy, gdzie policyjne patrole drogowe przez wiele godzin starannie analizowały co dokładnie zaszło i w jakiej kolejności doszło do poszczególnych uderzeń. Pracowali tam również technicy kryminalistyczni, którzy przeprowadzili badania na Fordzie Mondeo, którego kierowca opuścił miejsce wypadku pieszo. Droga w kierunku Cieszyna była całkowicie zablokowana do świtu.

Po 23:00 policja zorganizowała kontrolowaną ewakuację samochodów osobowych, które utknęły na zablokowanym odcinku drogi. Kierowcy ciężarówek i autobusów musieli jednak cierpliwie czekać na odblokowanie drogi. Dokładny przebieg tych zdarzeń i ich szczegółowe okoliczności nie są jeszcze znane.

Spośród sześciu poszkodowanych, jedna osoba odniosła poważniejsze obrażenia. Całe zdarzenie zostało sklasyfikowane jako wypadek drogowy i policja na razie nie ujawnia szczegółów ze względu na dobro śledztwa. Niemniej jednak, nieoficjalnie udało nam się dowiedzieć, że policja ustaliła dane personalne kierowcy Forda Mondeo, który opuścił miejsce wypadku. Na pewno nie uniknie on konsekwencji za spowodowanie takiego zamieszania.