IX Edycja Festiwalu Szachowego na cześć Dnia Dziecka: setki młodych szachistów z całego Śląska zmierzą się w Pszczynie!

Szkółka Szachowa f7 serdecznie zaprasza na IX Edycję Festiwalu Szachowego, który odbędzie się w dniach 1-2 czerwca. Jest to wyjątkowe wydarzenie zorganizowane specjalnie z okazji Dnia Dziecka, a jego główna nagroda to puchar ufundowany przez Burmistrza Pszczyny. Czekamy na udział 250-300 młodych szachistów z całego regionu śląskiego!

Wszystko będzie miało miejsce w Zespole Szkół nr 1 w Pszczynie, który zlokalizowany jest przy ulicy Kazimierza Wielkiego 5 na osiedlu Piastów. Startujemy o godzinie 10.00.

W sobotę 1 czerwca odbędzie się turniej dla starszych graczy i młodzieży, w grupie A, która obejmuje roczniki od 2007 do 2014. Następnie, w niedzielę 2 czerwca, przewidziany jest turniej dla młodszych graczy, grupy B, czyli roczniki 2015 i młodsze.

Zasady rozgrywek są proste – turniej będzie przeprowadzany według systemu szwajcarskiego, który składa się z 9 rund. Każdy zawodnik będzie miał do dyspozycji 10 minut na rozegranie swojej partii. Sześciu najlepszych graczy i graczek z każdej grupy otrzyma puchary oraz nagrody rzeczowe. Jednak nikogo nie opuszczamy z pustymi rękami – każdy uczestnik otrzyma słodki upominek ufundowany przez Urząd Miejski w Pszczynie. Patronat nad imprezą objął Burmistrz Pszczyny, Dariusz Skrobol.

Na koniec warto dodać, że Szkółka Szachowa f7 już teraz rozpoczęła rekrutację i zapisy na nowy rok szkolny 2024/2025. Przyjdź do nas już we wrześniu, aby nauczyć się gry w szachy od podstaw!