Ogniste zmagania na jazzowym festiwalu inaugurującym lato w mieście Bielsko-Biała

Bielska Zadymka Jazzowa, jedno z najważniejszych wydarzeń na muzycznej mapie Polski, powraca tym razem ze swoją letnią edycją. Począwszy od 21 do 23 czerwca, miasto będzie tętnić muzyką, zabawą i radością. Główne punkty programu festiwalu zostały zaplanowane w strategicznych częściach miasta – Parku Słowackiego, placu Wojska Polskiego i na ulicy 11 Listopada – aby jak najpełniej użyć przestrzeni miejskiej. Na festiwalu usłyszymy zarówno gwiazdy jazzu, jak i młode talenty, którzy śmiało eksperymentują z gatunkiem.

Dyrektor artystyczny Zadymki, Jerzy Batycki, zapowiedział, że letnia edycja będzie pełna różnorodności gatunkowej. Oprócz tradycyjnego jazzu, publiczność będzie mogła posłuchać muzyki tanecznej, klubowej, retro, soulowej czy swingowej. A wszystko to w atmosferze radości i świeżości.

Jedną z głównych atrakcji letniej Zadymki ma być Park Słowackiego i znajdujący się tam namiot BBOSiR-u. 21 czerwca właśnie tam rozpocznie się festiwal, a wydzielona część parku zamieni się w miasteczko festiwalowe ze strefą gastronomiczną. Organizatorzy mają ambicję, aby stworzyć największy klub muzyczny w mieście.

Na tegorocznej Zadymce usłyszymy wiele interesujących wykonawców. Jedną z ciekawostek będzie obecność nowej fali muzyków, którzy w swojej twórczości odwołują się do brzmień lat 70-90., łącząc je ze stylem jazzowym, hip-hopem, rockiem, disco, techno, electro czy house.

Podczas trzydniowego festiwalu nie zabraknie wielkich gwiazd polskiej sceny alternatywnej, takich jak formacja Fisz Emade Tworzywo. Na zakończenie drugiego dnia wystąpi światowej sławy artysta Mario Biondi, popularnie nazywany włoskim Barrym Whitem za swój intensywny i emocjonalny baryton.

Ostatni dzień festiwalu to gratka dla mieszkańców Bielska-Białej. Organizatorzy zapraszają na poranny koncert jazzowy dla całej rodziny pod schroniskiem na Dębowcu oraz na tradycyjną Paradę Nowoorleańską. Wieczorem natomiast zaplanowano otwarty koncert na placu Wojska Polskiego, gdzie publiczność będzie miała okazję posłuchać czeskiego zespołu Swing Melody i oddać się tańcom w rytmach lat 20.-40. ubiegłego wieku.