Juwenalia Podbeskidzia 2022: Powrót festiwalu z gwiazdami takimi jak Avi, Guzior i Happysad!

W tym roku na Juwenaliach Podbeskidzia zaprezentuje się sześć znakomitych gwiazd muzycznych. Na terenie Uniwersytetu Bielsko-Bialskiego, 7 i 8 czerwca, na specjalnie przygotowanej scenie pojawią się renomowani artyści polskiej sceny muzycznej – Avi, Guzior, Happysad, Zeamsone, Tymek i Łydka Grubasa.

Po pięcioletniej przerwie wracają w pełni plenerowe Juwenalia Podbeskidzia. Festiwal ten jest promocją kultury i muzyki młodych osób studiujących bądź uczących się w regionie. Mówimy tu nie tylko o Bielsku-Białej, ale również miejscowościach takich jak Żywiec, Szczyrk, Wisła, Cieszyn, Skoczów, Czechowice-Dziedzice czy Andrychów. To propozycja dla mieszkańców tych miasteczek, które łączy bliskość Beskidu Małego i Śląskiego oraz entuzjazm dla dobrej muzyki i zabawy.

Na udział w Juwenaliach Podbeskidzia zapraszani są nie tylko studenci miejscowych uczelni czy uczniowie szkół średnich. Każdy z mieszkańców regionu, kto ceni sobie dobrą muzykę, może przyłączyć się do festiwalu.

W tym roku Juwenalia Podbeskidzia rosną do niewielkich dotąd rozmiarów. Przez dwa dni koncertowe na scenie wystąpi sześciu artystów – trzech za każdym razem – reprezentujących różne gatunki muzyczne, od rapu po rocka. Są to artyści znani z koncertów w całym kraju czy z YouTube, gdzie ich utwory zdobywają multimilionowe ilości wyświetleń. Oto planowane występy:

7 czerwca obecność zapowiedzieli: Avi, autor takich albumów jak „Akademia sztuk pięknych” (3x Platyna) oraz „Mały Książe” (2x Platyna), Guzior – twórca „Evil_Things” (2x Platyna) oraz „Pleśń” (Diament) oraz Happysad z albumami „Mów mi dobrze”, „Ciepło/Zimno”, „Jakby nie było jutra” (wszystkie Złote).

8 czerwca swoją muzykę zaprezentują: Zeamsone – autor „UNIWERSUM” (Złota) oraz „???” (2x Platyna), Tymek – twórca „Klubowe” (Platyna), „Fit” (Platyna), „Klubowe 2” oraz Łydka Grubasa – zespołu stojącego za takimi albumami jak „Perpetuum Debile”, „Socjalibacja” czy „ĘĆ”.

Bilety na festiwal są dostępne do nabycia online. Pierwsza pula biletów typu Early Birds jest dostępna do 19 maja o godzinie 23:59 lub do wyczerpania zapasów. Wydarzenie jest przeznaczone dla osób, które ukończyły 16 lat.