Odnowiona fontanna Castello Re w Parku Słowackiego znów działa po trzyletniej przerwie

Przywrócono do życia fontannę Castello Re, która znajduje się w sercu Parku Słowackiego. Ta fontanna, która ma za sobą historię kosztownych napraw i ciągłych awarii, została odrestaurowana i jest teraz ponownie w pełni funkcjonalna. Z optymizmem patrzymy na przyszłość, mając nadzieję, że fontanna będzie teraz działać bez żadnych przeszkód.

Miasto oficjalnie ogłosiło ponowne uruchomienie fontanny Castello Re, która jest jednym z najważniejszych elementów Parku Słowackiego. Po długim okresie nieczynności spowodowanym poważną awarią, fontanna ta wraca do swojej dawnej świetności.

Wydatki na renowacje fontanny Castello Re oraz jej sąsiadki, Amplitudy, wyniosły blisko 200 tysięcy złotych w latach 2018-21. Awaria trzy lata temu, która spowodowała zalanie pomieszczenia technicznego, wymagała dodatkowych wysiłków finansowych i podwojenia kosztów. Na szczęście miasto otrzymało prawie 160 tysięcy złotych z tytułu ubezpieczenia.

Zanim fontannę udało się uruchomić, konieczne było odbudowanie wszystkich systemów technicznych. Wyposażenie fontanny, takie jak systemy wodne, elektryczne i elektroniczne, dysze i oświetlenie, są teraz całkowicie nowe. Ponadto, efekty wodotrysków i oświetlenia są teraz bardziej różnorodne. Po przeprowadzeniu prac naprawczych i ponownym uruchomieniu fontanny, zdecydowano, że będzie ona działać nieprzerwanie. Co więcej, efekt końcowy przyciąga uwagę odwiedzających Park Słowackiego.

Planuje się, że pozostałe miejskie fontanny zostaną uruchomione tradycyjnie na początku maja.