Policjanci zatrzymali pijanego kierowcę tuż przed rozpoczęciem jazdy

Urzędujący w powiecie bielskim funkcjonariusze śląskiej Policji w ostatniej chwili udaremnili potencjalnie niebezpieczną sytuację na drodze. Wpadli na mężczyznę, który, mając kłopoty z utrzymaniem równowagi, zmierzał do swojego pojazdu. Zanim jednak zdołał odjechać, mundurowi zdołali go dogonić i powstrzymać.

Zatrzymanie miało miejsce w wieczór wtorkowy, 9 kwietnia. Zaangażowani w ten incydent byli – mł. insp. Marcin Kasyk, pełniący rolę zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Kłobucku oraz mł. insp. Krzysztof Kazek, naczelnik Wydziału Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Obaj oficerowie zauważyli mężczyznę, który, poruszając się niestabilnym krokiem, podchodził do stojącego auta i rozpoczynał manewr wyjazdu z parkingu. Policjanci natychmiast puścili się za nim i uniemożliwili dalszą jazdę, wyjmując kluczyki ze stacyjki samochodu – takie informacje przekazał st. sierż. Sławomir Kocur, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej.

Po udaremnieniu nieodpowiedzialnej próby jazdy, na miejsce został wezwany patrol mający na celu sprawdzenie stanu trzeźwości 47-letniego kierowcy. Jak wykazało badanie, mężczyzna miał w swoim organizmie 2 promile alkoholu.