Młodzi karatecy z Bielska triumfują na międzynarodowych zawodach: 9 medali dla Atemi

Zawodnicy i zawodniczki klubu karate Atemi z Bielska, uczestniczyli w międzynarodowym turnieju karate w Bydgoszczy. Zmagania sportowe odbywały się pod patronatem Polskiej Unii Karate – Central Europe Open. Młodzi karatecy wykazali się niebywałym talentem i zdobyli łącznie dziewięć medali, w tym dwa złote, dwa srebrne oraz pięć brązowych.

Zawody, które trwały przez dwa dni, były organizowane przez bydgoski klub Bushi-Do i odbyły się pod auspicjami Polskiej Unii Karate – Central Europe Open. W Hali Arena w Bydgoszczy zgromadziło się ponad 1000 zawodników z 77 klubów. Do walk przystąpili zawodnicy z różnych krajów, takich jak Polska, Ukraina, Norwegia, Niemcy, Szkocja i Estonia.

Te zawody były pierwszym tego typu turniejem w Polsce w bieżącym roku, który był zaliczany do oficjalnych turniejów rankingowych. Ich celem było wyłonienie składu reprezentacji na nadchodzące mistrzostwa Europy i świata w kategoriach młodzików, juniorów, juniorów młodszych, młodzieżowców i seniorów.

Złote medale na tych prestiżowych zawodach zdobyły Zlata Korobkova w konkurencji kumite indywidualne dziewcząt U12 (-30kg) oraz Wiktoria Toś, która triumfowała w konkurencji kata indywidualne juniorek. Srebrne medale powędrowały do Aleksandry Toś, która rywalizowała w konkurencji kata indywidualne juniorek młodszych oraz do Elizy Gaweł, która zdobyła srebro w konkurencji kata indywidualne seniorek. Brązowe miejsca wywalczyli: Zlata Korobkova, Emilia Hudecka, Maciej Święch, Aleksandra Toś i Wiktoria Toś w różnych konkurencjach.

Jednak nie tylko medaliści mieli powody do zadowolenia. Tuż za podium, na piątym punktowanym miejscu, uplasowali się: Dominik Świgost i Martyna Ciecierska w swoich konkurencjach, a także Emilia Hudecka. Siódme miejsca przypadły dla Maksymiliana Rysia oraz Nataszy Kwiatkowskiej.