Poprawa dostępu do literatury dla uczniów w szkołach i przedszkolach Bielska-Białej oraz powiatu bielskiego

Zwiększenie liczby książek w bibliotekach szkolnych i przedszkolnych na terenie Bielska-Białej oraz powiatu bielskiego stanie się rzeczywistością w najbliższym czasie. 22 placówki oświatowe z tego regionu otrzymały fundusze na zakup nowych wydawnictw.

Łącznie blisko 160 tysięcy złotych trafiło do ponad 20 szkół i przedszkoli z Bielska-Białej i powiatu bielskiego, co umożliwi poszerzenie oferty czytelniczej dla uczniów tych placówek. Fundusze zostały przyznane w ramach Priorytetu 3 „Zakup nowości wydawniczych do placówek wychowania przedszkolnego, bibliotek szkolnych i pedagogicznych” Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

Marek Wójcik, wojewoda śląski, wyraził swoją radość z możliwości wspierania promocji czytelnictwa, podkreślając, że jest to jeden z głównych czynników wpływających na rozwój najmłodszych mieszkańców regionu.

Na liście beneficjentów, którzy otrzymali fundusze na zakup nowych wydawnictw, znalazły się 22 placówki z naszego regionu. Lista zawiera między innymi Szkołę Podstawową nr 3, nr 4, nr 20 i nr 28 w Bielsku-Białej, każda z nich otrzymała 12 tysięcy złotych. Dodatkowo, fundusze trafiły do II Liceum Ogólnokształcącego oraz Techników nr 2, nr 7 i nr 8 w Bielsku-Białej – wszystkie te placówki otrzymały po 12 tysięcy złotych. Wśród beneficjentów znalazło się również wiele przedszkoli z Bielska-Białej oraz szkół i przedszkoli w Czechowicach-Dziedzicach, Wilkowicach, Świętoszówce i Rybarzowicach.