Zwiększa się liczba aresztowań w sprawie śmiertelnej bójki pseudokibiców, jednym z podejrzanych jest nieletni

Odnotowano nowe postępy w śledztwie dotyczącym bójki pseudokibiców, do której doszło w Radłowie w sierpniu poprzedniego roku. Powodując śmierć 42-letniego mieszkańca Bielska-Białej. Po przeprowadzeniu zakrojonej na szeroką skalę operacji, funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie zatrzymali pięć dodatkowych osób powiązanych z tym tragicznym incydentem. Są one teraz oskarżone o udział w tym przestępstwie.

Zatrzymano także szóstą osobę – nieletnią, której rola w tych wydarzeniach jest jeszcze badana. Po przesłuchaniu jako świadka, wszystkie materiały dotyczące tej osoby zostaną przekazane do sądu rodzinnego.

Służby policyjne odpowiedzialne za prowadzenie dochodzenia, w tym wydział śledczy, wydział ds. zwalczania przestępczości pseudokibiców i inne oddziały KWP w Krakowie oraz funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie, przeprowadzili jednoczesne rewizje w pięciu domach na terenie Krakowa i jednym w Tarnowie. Wszystkie zatrzymane osoby mają od 17 do 37 lat i są związane z Wisłą Kraków oraz Unią Tarnów.

Podczas przeszukań u niektórych podejrzanych znaleziono nielegalne substancje oraz przedmioty wskazujące na ich związek z pseudokibicami. Śledztwo nadal trwa, a śledczy kontynuują pracę nad identyfikacją kolejnych podejrzanych.

5 sierpnia ubiegłego roku miała miejsce konfrontacja pomiędzy około 100 pseudokibicami w Radłowie, która przekształciła się w krwawą bójkę. 42-letni mężczyzna z Bielska-Białej został ranny przez racę i później zmarł. Uczestnicy używali także innych niebezpiecznych narzędzi, takich jak maczety i noże. Dotychczas postawiono zarzuty łącznie 30 osobom. Większość wcześniej zatrzymanych to członkowie środowiska BKS Stal i Beskidu Andrychów.