Bohaterska akcja policji w Węgierskiej Górce: 89-letnia kobieta uratowana

W miasteczku Węgierska Górka doszło do heroicznej interwencji miejscowych funkcjonariuszy policyjnych. Dzięki ich szybkiemu i zdecydowanemu działaniu, udało się uratować życie 89-letniej mieszkanki, która znalazła się w sytuacji bezpośredniego zagrożenia.

Informacja o możliwości, że życie starszej kobiety jest w niebezpieczeństwie, dotarła do policji od pracownic Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Policjanci nie czekali na rozwiązanie sytuacji, lecz natychmiast podjęli decyzję o interwencji. Po przybyciu na miejsce, stwierdzili konieczność sforsowania wejścia do mieszkania, ponieważ drzwi były zamknięte. Wykorzystując odpowiednie narzędzia, udało im się dostać do wnętrza domu.

Niestety, obraz jaki zastali w środku był niepokojący. Na posadzce jednego z pomieszczeń leżała starsza kobieta, nieprzytomna. Niezwłocznie przystąpili oni do udzielania jej pierwszej pomocy, co pozwoliło kobiecie odzyskać przytomność już po krótkim czasie.

Na koniec, miejsce zdarzenia odwiedził zespół medyczny, który przetransportował 89-latkę do najbliższego szpitala. Dzięki sprawnie przeprowadzonej akcji, życie starszej kobiety zostało uratowane.