Poczta Polska w Bielsku-Białej wprowadza innowacyjne skrytki pocztowe

Poczta Polska dąży do stworzenia konkurencji dla przedsiębiorstw specjalizujących się w obszarze logistycznym, poprzez implementację systemu skrytek pocztowych. Niedawno w Bielsku-Białej uruchomiono kolejne „paczkomat”, które jest w trakcie testów, co sygnalizuje na nim umieszczona naklejka.

Przez długi czas Poczta Polska poszukiwała alternatyw, które pozwoliłyby jej rywalizować z innymi firmami w zakresie dystrybucji drobnych przesyłek. Wielu ludzi zgadza się, że czekanie w kolejce do okienka pocztowego aby nadać paczkę to metoda wysoce anachroniczna i drażniąca. Stąd też od dwóch lat trwa intensywna ekspansja automatów, które są sukcesywnie instalowane w różnych miastach.

Nowoczesna sieć automatów Pocztex to urządzenia zewnętrzne, dostępne przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Wyposażone są one w ekran dotykowy i terminal płatniczy, a ich działanie opiera się na podobnych zasadach jak popularne paczkomaty. Limit czasowy na odbiór przesyłki wynosi 72 godziny. Klienci mają możliwość wyboru miejsca dostawy przesyłki do skrytki w preferowanej części miasta, a komunikaty są dostępne w czterech językach.

Do tej pory w Bielsku-Białej takie urządzenia znajdowały się przy ulicach: Stawowej, Kolistej oraz Żywieckiej. Czwarty „paczkomat” został niedawno zainstalowany przy ulicy Grabowej w Lipniku, ale obecnie służy jako urządzenie testowe. Nadal nie jest pewne, ile takich urządzeń ostatecznie pojawi się w tym mieście. W połowie 2023 roku w Warszawie funkcjonowało już 13 takich urządzeń, we Wrocławiu trzy, a na terenie całego województwa śląskiego – cztery.