Incydent na ul. Słowackiego: Mężczyzna potrącony przy przejściu dla pieszych doznał obrażeń

Nocna tragedia miała miejsce w Czechowicach-Dziedzicach na ulicy Słowackiego, gdzie mężczyzna został potrącony przez samochód. Sytuację tę musiały interweniować służby ratownicze, które na miejsce zdarzenia wysłały zarówno karetkę pogotowia jak i policję. Poszkodowany pieszy, który doznał urazów ciała, został prędko przetransportowany do szpitala.

Zgłoszenie o incydencie wpłynęło około godziny 22:10, a miejsce zdarzenia to okolice budynku numer 30 na ulicy Słowackiego. Kierowca osobowego fiata jechał tą ulicą w stronę centrum miasta, kiedy to potrącił 26-letniego mężczyznę. Pieszy wszedł na jezdnię nieopodal przejścia dla pieszych, przechodząc od prawej do lewej strony drogi względem kierunku ruchu samochodu. Potrącenie spowodowało u niego obrażenia ciała.

Na miejscu pracowało pogotowie drogowe, które przygotowało pełną dokumentację zdarzenia, wykorzystując do jej sporządzenia tachimetr. Przeprowadzono również test na obecność alkoholu u kierującego fiatem, który wykluczył jego nietrzeźwość. Po przeprowadzeniu wszystkich niezbędnych czynności, incydent został sklasyfikowany jako wypadek drogowy. Śledztwo w tej sprawie będzie nadal prowadziła policja.