Bielski nielegalny producent alkoholu aresztowany – likwidacja nielegalnej rozlewni

Sprawnie operujący funkcjonariusze zajmujący się walką z przestępczością gospodarczą, będący pod skrzydłami Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz ich towarzysze z Bielska-Białej, doprowadzili do zatrzymania 41-letniego mężczyzny. Ten osadzony na terenie powiatu bielskiego człowiek był zaangażowany w skomplikowane działania przemytnicze na dużą skalę.

Przez pewien okres, na swojej prywatnej posesji ulokowanej w powiecie bielskim, prowadził ten 41-latek tajną fabrykę alkoholu. W ramach działań śledczych odnaleziono u niego więcej niż 500 litrów alkoholu sprzedawanego bez należnej akcyzy, z czego pewna część była już gotowa do dystrybucji. Na miejscu zabezpieczono również butelki, nakrętki i specjalistyczne urządzenia.

Obliczenia pokazują, że jego nielegalne przedsięwzięcia spowodowały straty dla Skarbu Państwa na kwotę 32 tys. zł. Aresztowanie nastąpiło dzięki współpracy między policją ds. walki z przestępczością gospodarczą z katowickiej Komendy Wojewódzkiej i bielskiego oddziału Komendy Miejskiej.

W trakcie realizacji czynności śledczych, funkcjonariusze odkryli i zabezpieczyli m.in. pompę, węże, etykiety i nakrętki. Obecnie prowadzone są badania mające na celu ustalenie, czy nielegalny alkohol mógł stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi. Za przestępstwo, które popełnił, grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności. Ze względów procesowych, policja nie udostępnia informacji na temat konkretnej lokalizacji w powiecie, gdzie odbywała się ta działalność.