Interwencja służb ratunkowych w Bielsku-Białej – starsza kobieta potrzebowała pomocy

Działania policyjne oraz strażackie zostały podjęte w dniu wczorajszym w jednym z bloków mieszkalnych przy ulicy Akademii Umiejętności, położonej w mieście Bielsko-Biała. Inicjatorem interwencji była córka starszej pani, która zamieszkuje owy blok. Kobieta ta wyraziła swoje zaniepokojenie, gdy przez dwa dni nie otrzymała od matki żadnej odpowiedzi na swoje próby telefonicznego kontaktu. Ponadto, 73-letnia matka zmaga się z różnego rodzaju problemami zdrowotnymi.

Funkcjonariusze policji udali się więc na miejsce, które wskazała córka. Na miejscu stwierdzili, że drzwi do mieszkania starszej bielszczanki są zamknięte. Zdecydowano się poprosić o asystę strażaków. Ci rozstawili drabinę i zaczęli obserwować sytuację we wnętrzu mieszkania od strony zewnętrznej budynku. Informacje od sąsiadów potwierdziły, że 73-letnia kobieta nie pokazywała się na zewnątrz od paru dni. Po krótkim czasie usłyszeli głos starszej pani i podjęto decyzję o siłowym otwarciu drzwi do jej mieszkania.

Bielszczanka w podeszłym wieku okazała się potrzebować natychmiastowej pomocy medycznej. 73-latka została przewieziona do szpitala, gdzie mogła skorzystać z niezbędnej opieki zdrowotnej.