12. edycja Narciarskiego Pucharu Reksia: Nowa lokalizacja, te same zasady

Dwunaste wydanie popularnej imprezy sportowej, Pucharu Reksia, jest tuż za rogiem. To wydarzenie narciarskie dla najmłodszych entuzjastów sportów zimowych, które nieprzerwanie odbywa się już od dwunastu lat. Barbara Ilewicz, pomysłodawczyni i organizator tego cyklu zawodów, w tym roku postanowiła zmienić lokalizację. Zamiast tradycyjnego stoku Dębowca, 18 lutego zawody odbędą się w Wiśle.

Narciarski Puchar Reksia stał się bardzo rozpoznawalnym wydarzeniem – tak bardzo, że kilka lat temu zdecydowano o utworzeniu letniej wersji tych zawodów. Teraz dzieci konkurują nie na nartach, ale na rowerach. Pierwsza edycja Pucharu odbyła się na Białym Krzyżu i zgromadziła prawie 200 młodych zawodników.

Po pierwszej edycji stało się jasne, że liczba chętnych przewyższa dostępne numery startowe. W związku z tym podjęto decyzję o przeniesieniu zawodów na większy stok Dębowca. Ze względu na fakt, że Reksio, patron zawodów, pochodzi z Bielska-Białej, impreza stała się wizytówką miasta i integralną częścią miejskich wydarzeń.

Pamiętajmy o 2019 roku, kiedy świętowaliśmy 50. urodziny Reksia podczas Pucharu. Wtedy zawody odbyły się na dwóch stokach: Dębowiec w Bielsku-Białej i Bania w Białce Tatrzańskiej. Choć Puchar Reksia miał kontynuować swój pobyt w Tatrach, pandemia uniemożliwiła przeprowadzenie kolejnej edycji na stoku Bania. Zatem ponownie wróciliśmy do Bielska-Białej, choć nie bez problemów. Z powodu złej pogody zawody musiały zostać przeniesione na stok Siglany w Wiśle.

Mimo zmiany miejsca, zasady Narciarskiego Pucharu Reksia pozostają niezmienne. W tym roku na stoku znów zobaczymy 400 zawodników podzielonych według wieku, płci i umiejętności. Zawodnicy będą rywalizować w slalomie giganta, a liczba przejazdów zależy od roku urodzenia uczestnika. Zapewniamy każdemu pamiątkowy medal, numer startowy i pakiet niespodzianek. Czekają również atrakcje dla najmłodszych uczestników – słodycze, ciepłe napoje i mnóstwo zabawy.