Poszukiwania mężczyzny w lesie Międzybrodzia Bialskiego zakończone sukcesem

Podczas nocnej operacji, która miała miejsce na terenie leśnym Międzybrodzia Bialskiego, policja i straż pożarna przeszukiwały obszar w poszukiwaniu zaginionego mężczyzny. Wykorzystując quady, służby ratownicze skrupulatnie przeczesywały znaczący kawałek terenu przez kilka godzin. Ostatecznie, poszukiwany 40-kilkuletni mężczyzna został odnaleziony w Bielsku-Białej.

Informacja o zaginięciu wpłynęła do służb ratunkowych we środę, przed godziną 21:30. Po otrzymaniu zgłoszenia z prośbą o pomoc w poszukiwaniach, jednostki z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej (PSP) w Żywcu zostały skierowane na miejsce. Zaginiony mężczyzna miał około 40 lat i ostatnio był widziany w lesie, między Przegibkiem a Międzybrodziem Bialskim. Mężczyzna ten wracał do domu przez las i prawdopodobnie zgubił drogę. Poszukiwania prowadzone były przy użyciu quadów na obszarze ponad dwóch hektarów lasu, a cała operacja trwała trzy godziny.

Zgłoszenie o zaginięciu złożyła rodzina, która utraciła kontakt z mężczyzną na cztery godziny przed zgłoszeniem. Zaginiony miał wracać do domu przez las po zejściu z przystanku autobusowego w okolicach Straconki. W akcji poszukiwawczej uczestniczyli również policjanci z Bielska-Białej, którzy ostatecznie odnaleźli poszukiwanego mężczyznę na terenie podlegającym Komisariatowi IV Policji – informuje asp. szt. Mirosława Piątek, oficer prasowy KPP w Żywcu.